Vyberte si svou zimní čepici!

Bez názvu-2 kopie

 

Bezstarostné léto, grilovačky, venkovní pártošky, spoře oděné holky - všechno je fuč. Ať chceme nebo ne, zima je TU! Neztrácejte hlavu, ta se vám ještě hodí a to na zimní čepice a kulichy z široké nabídky. Tak pojďme si to udělat trochu příjemnější.

_MG_4619

 

A CO U NÁS NAJDETE?

V naší nabídce najdete velké množství klasických beanies od značek jako je Thrasher, HUF, Quasi skateboards, Polar, Quiet Life a jiných skate značek. 

_MG_4613

Zimní čepice se dají dělit do tří kategorií a to:

BEANIE

nebo také Knit cap, Tuque - čepice, která je ve standardní délce s ohrnutý spdním lemem, tak jak ji známe. Je většinou vyrobena z hřejivého, měkkého a velice příjemného syntetického materiálu a to ze 100% akrylu.

Nemá žádý kšilt, bambuli ani cokoliv jiného. Je to jednoduchý a minimalistický střih, který je zároveň nejpopulárnější. Skvěle chrání před sněhem, deštěm nebo jen před špatným účesem. Zimní čepice je ideálním parťákem na hory, do školy, do města...zkrátka kamkoliv vás napadne.

Beanie se rozšířili na začátku 90. let 20. století a za hypem stojí gnerace X a příznivci grunge hudby. V současné době je typickou součástí průřezu všemi kulturami a věkovými  skupinami.

_MG_4617

 

Mezi další kategorii patří KULICH

který zažil svou největší slávu v 70. letech 20. století a jeho kořeny jsou v zimních sportech, zejména lyžování. Typický kuželovitý tvar ukončený střapatou bambulí se opět vrací na výsluní!

Kulichy jsou více oblíbené u holek, což je škoda. Například kulich Stussy Sideline padne jak klukům tak hokám a jednoznačně doladí váš outfit.

kulich%20zimn%C3%AD%20%C4%8Depice%20Stussy%20skate

 

Poslední kategorií jsou DOCK BEANIE 

což je nižšší brácha klasické beanie a těsně přiléhá k hlavě. Název je odvozen z anglického Dock (ukotvit) tuto čepici nosili tzv. Dokaři, kteří ukotvovali lodě v přístavech.

Charakteristické pro ni je, že nezakrývá uši, maximálně jejich polovinu, proto se úplně nehodí pro třeskuté zimy. Doková čepice se stala ideálním módním doplňkem nejen pro ženy, ale i muže.

Vidíme ji na všech kterativních duších, hipsterech, skej'tácích, blogerek, blogerech - prostě u všech, kteří vědí, co je v kurzu! U nás máme dokové čepice od značky HUF, Hundreds nebo National Skateboard.

_MG_4604