Viva La France! Je tu nová značka Magenta

Dnes se změny ve skateboardingu dějí téměř přes noc. Konzumuje se jak zboží, tak i jezdci. Vlastníci značek a společností se neustále mění a nikdo moc neví, kdo za nimi stojí. Většinou není jasné, který jezdec za co jezdí nebo kdo jaké značce dělá design. Magenta v tomto má jasno. Funguje jako rodina a chtějí ukázat, že skateboarding není jen sport ve kterém musíš lámat neskutečný kombinace triků jen aby se ti dostalo uznání. Skateboarding je hlavně o zábavě.

magenta

 

Jsme rádi, že naše značky rozšířila právě francouzská značka Magenta. Magentu založili jezdci Soy Panday, Viivien a Jean Feil v roce 2010. Originální grafiku má pod palcem "umělecký ředitel" Soy Panday, která se vymyká stejně jako jejich skate edity. Jejich design nese jasný vzkaz a to užívat si svobody a nezávislosti. Skateboarding pro ně znamená spojování zajímavých nápadů s uměním. Inspiraci čerpají z architektury - baví je na ni pohlížet z jiné perspektivy, která je ovlivněna skateboardingem.

2

 

MALÝ BRAND S VELKOU AMBICÍ

V roce 2010 ve Francii se tři skejťáci Sourya "Soy" Panday, Vivien a Jean Feil rozhodli rozjet svoji značku Magenta. Prvotní impuls vyslal Vivien Feil, kterého už každodenní monotónnost a stereotyp nebavil a měl pocit, že skateboarding upadá do komatu. Proto přišli se značkou Magenta, která měla skateboarding vzbudit z letargie. Soy a Vivien často jezdili s Pontusem Alv (Polar) nebo Paulem Shierem (Isle Skateboards), kteří ho také nakopli k rozhodnutí založit si svoji skate značku.

Od svého vzniku Magenta budí pozornost nejen v rodné Francii, ale je o ní slyšet i za hranicemi. Dala o sobě hlasitě slyšet hlavně díky kolaboraci s Adidasem. Magenta i přes tuto spolupráci si drží tvář nezávislého a malého brandu. Dodnes Soy Panday tvoří všechny designy ve svém obýváku.

JEZDCI MAGENTY

V jejich týmu najdete dobře známé jezdce jako Leo Valls, Jimmy Lannon, Zach Lyons, Ben Gore a Glen Fox, kteří se aktivně podílí jako kreativní tým Magenty. U svých jezdců zachovávají individualitu a jejich přirozenou osobitost. 

 

 

 

BOULEVARD DE MAGENTA

Paříž se stala ideálním místem pro vznik značky Magenta nejen pro své skate podmínky, ale i pro své názvy ulic. Pojmenování Magenta nevzniklo na základě oblíbené barvy Magenta (purpurová barva), ale po ulici, kde Soy Panday a Vivien Feil bydleli: Boulevard de Magenta v Paříži. Tahle ulice dala pojmenování novému brandu Magenta.

POP-collab-vid

 

KVALITNÍ DESKY

Všechny desky si Magenta nechává exkluzivně vyrábět v Kalifornii - Generator Woodshop v San Marcos stejně jako Polar Skate. Deska je z toho nejlepšího sedmi vrstvého kanadského javoru. Klíčovým prvkem Magenty je jejich logo, které se skládá z šesti listů. Za logem nestojí nikdo jiný než Soy Panday a má představovat svobodu a přirozenost ze které má každý vycházet. Nezáleží na tom z jakého socIálního nebo kulturní prostředí pocházíš - skateboarding stírá rozdíly.

 

Jejich oblečení s kvalitou nezůstává pozadu a materiál je dost podobný tomu od Polar Skate. Je se na co těšit!

magenta-skate-nouvelles-series-printemps-2017