Umělecké opojení Isle Skateboards a Olivera Larice

Myšlenka vlastního brandu se zrodila v hlavách profi jezdců Paula Shiera a Nicka Jensena. Založili londýnskou značku Isle Skateboards, která se liší od ostatních svým unikátním smyslem pro estetiku a jejich týmová "good vibes" se promítá do jejich neuvěřitelných video projektů a grafik.

images (1)

 

Na jejich poslední kolekci Podzim/zima 2017 spolupracovali s rakouským umělcem Oliverem Laricou, který se zabývá popkulturou, masmédii, globalizací a vztahem mezi minulostí a současností. Vytváří klasické řecké a římské plastiky z masivních polyuretanových odlitků a převáří je do současné popkultuty.

Oliver-Laric-Sleeping-Boy-2016

 

Z jeho dřívější práce je nejvýraznější projekt "50 50" jehož výstava se konala v roce 2008 v Londýně. Projekt zobrazuje manipulaci lidí prostřednictvím YouTube videonahrávek karaoke "zpěváků", kteří pokrývají skladby hip-hopového umělce 50 Centa.

 

Jeho závěrečnou prací s názvem Touch My Body je přepracování hudebního videoklipu od Marii Carey se stejnojmenným názvem. Na zelené obrazovce je vše maskované kromě hlavní aktérky Marii a ostatní mohli upravovat video do dalších verzí.

 

Oliver přináší nové pohledy na věc, které tu chybí.

Často v jeho práci můžeme najít animaci, která se odráží i na jeho designech pro skate značku Isle.

Vytvořil tři trička s dlouhým rukávem s nevšední grafikou a osm skateboardů. U nás najdete všechny tři trička a dva skateboardy z této unikátní kolekce.

Isle-Oliver-Laric-apparel

 

Jensen Long Sleeve je tričko s dlouhým rukávem a s velkou grafikou kresleného hada na přední straně. Oliver vytvořil tričko pro profi jezdce Nicka Jensena, který je spoluzakladatel značky Isle Skatebords. 

Isle%20Skateboards%20tri%C4%8Dko

 

Isle Laric Knox je další tričko s povedenou grafikou, která zobrazuje transformaci profi jezdce Toma Knoxe v divokou šelmu, kterou on bezpochyb je - minimálně co se skateboardignu týče.

20171114-2085

 

Třetici doplňuje tričko nesoucí název Turbo. Grafika na pravém rukávu zobrazuje transformaci člověka v našláplé turbo auto ve stáji týmu Isle Skateboards. Na hrudi se hrdě tyčí minimalistický nápis Isle Skateboards.

Isle%20Skateboards%20tri%C4%8Dko%20Turbo

 

 

V kolekci se objevily i dvě týmové desky jezdců Toma Knoxe a Paula Shiera. Skateboardy pochází z věhlasné díly Generator skateboard distribution, který vyrábí skateboardy i pro Polar

Isle%20Skateboards%20skateboardy

 

Mrkněte i na předchozí kolekce, které za to taky stojí!