Tučná kolekce Polar podzim/zima 2017

Train Banks má ve městě Malmö za sebou docela dlouhou historii. V roce 2004 šel oblíbený skatepark Savanna side dolů a DIY spoty se v Malmö začali šířit jako pandemie. Vznikly spoty jako třeba Steppe side a Train Banks. Do současnosti přežil pouze Train Banks a nechybělo mnoho a i tento spot mohl být na onom světě. V roce 2009 přišel Pontus Alv a jako superhrdina zachránil tento legendární spot. Se svými přáteli nepolevovali v práci a úporně dřeli dokud před nimi nestálo sto metrů surové ulice v Malmö.

Pontus ALv Malmo Train Banks

 

Polar je mladá skate značka, kterou vytvořil profi skater Pontus Alv ve svém rodném Švédsku. Je pro ni typická bezbřehá originalita a kreativita, kterou vkládá do svých grafických potisků triček, mikin nebo bund.

Polar skate co

Pontus se se svými přáteli aktivně podílí na zkvalitnění a rozšíření skate scény a to prostřednictvím stavění DIY spotů, tedy do it your self - po "domácku" vytvořená místa k ježdění. Vybírají si převážně opuštěná místa, která mají svou atmosféru a zasluží si vdechnout nový život.

Nikoho tím neomezují, ale často se dostávají do rozporu se zákonem a úřady je nakazují bourat. Pontus to bere pozitivně jako součást života, něco zaniká, aby mohlo něco nového vzniknout. Úřadům nemají nic za zlé naopak podporují stavby skateparků, což je pro komunitu hodně pozitivní. Jsou smíření s tím, že ilegální spoty budou vždy trnem v oku.

Train Banks Malmo

 

Pontus upřednostňuje DIY spoty kvůli jejich kreativitě, která je omezena pouze technickými a finančními předpoklady. Skatepark je pro něho jen nalinkový plán s perfektním povrchem. Nic nepřekoná to, když se člověk sám podílí na stavbě svého spotu, sice povrch není ideální, ale o to více si užije srandy.

Pontus a jeho přátele nepřestávají inspirovat ostatní ridery a DIY spoty po celém Švédsku rostou jako vzteklé.

PONTUS-01

 

Nejnovější kolekce od Polaru je věnována právě jednomu DIY spotu známému jako TBS (Train Banks). Train Banks má ve městě Malmö za sebou docela dlouhou historiii. V roce 2004 šel oblíbený skatepark Savanna side dolů a DIY spoty se v Malmö začali šířit jako pandemie.

Vznikli spoty jako třeba Steppe side a Train Banks. Do současnosti přežil pouze Train Banks a nechybělo mnoho a i ten mohl být na onom světě. V roce 2009 přišel Pontus Alv a jako superhrdina zachránil tento legendární spot. Se svými přáteli nepolevovali v práci a úporně dřeli dokud před nimi nestálo sto metrů surové ulice v Malmö.

 

CO U NÁS NAJDETE?

V kolekci podzim/zima 2017 najdete bomber jacket TRAIN BANKS od skate značky Polar. Jako správný bomber má i tato bunda orandžovou podšívku, díky které můžete bundu vytáhnout i v těch největších mrazech. Je plná propracovaných detailů a uvnitř bundy najdete velkou nášivku, která vyobrazuje legendární spot Train Banks s Pontusovými botami.

3

67,8

V kolekci jsou nejvýraznější mikiny, které jsou jako vystřižené z 90tých let. Mikina Polar Gonzalez je speciálně věnována pro riderovi Romanu Gonzalezu, který jezdil nejradši v mikině od Patagonie. Polar outdoorovou mikinu "obšlehl" a je na světě Pro mikina Gonzalez. Cena je v porovnání s jinými mikinami vyšší, ale co se týče kvality, je tahle mikina nepřekonatelná! Měkký, lehký a hřejivý fleece vám podlomí kolena.

12

 

Mikina Polar Block Zip je další chuťovka z podzimní kolekce, které dýchá v rytmu retra. Fialová pánská mikina rozehrává hramonickou symfonii s černým pruhem na hrudi na kterém je vyražený nápis POLAR. Extra příjemný materiál vás v třeskutých mrazech nenechá ve štychu. Mikinu lze zapnout až ke krku, takže na metalový hlas a chřipku můžete zapomenout.

20

Polar si v žádné kolekci nesmí odpustit svá signature trička s Fill logem. V naší kolekci se objevilo klasické tričko v šedé a černé barvě z prémiové bavlny, kde na zadní části je velký grafický potisk legendárního Rka v kruhu (fill logo). Minimalismus nikdy neomrzí!

1314

 

Dalším tričkem z řady Fill logo je bílé pánské tričko Polar Train Banks, u kterého je logo vyplněné legendárním spotem Train Bank okolo kterého se celé kolekce točí.

10

 

Polar nemá rád nudu a důkazem toho je jejich pruhovaný "rolák" Polar Stripped Mockneck, kde se střídá limetková se žlutou barvou. Konzervativním jedincům jde asi hlava kolem, ale vy co se neradi nudíte můžete zajásat!

17

Další majstrštyk se skrývá v tričku Polar Beast Mode, což je tričko s dlouhým rukávem, které vytvořil grafik Charlie Nilsson pro týmového jezdce Hjalte Hallberga z Dánska.

16

Protože nám přišla podzimní/zimní kolekce, zákonitě se tu musí objevit i zimní čepice. Přišli klasické beanie Polar Stroke logo v různých bravách jako je černá, vínová a námořnická modrá.

23

Koho nebaví klasické zimní čepice, jsou tu pro něho Polar Skate Co. Train Banks, kterou lze ohrnout a nosit ji jako Dock beanie - nezakrývá uši, maximálně jejich polovinu. Pokud frajeřina nezahřeje, není problém čepici ohrnout zpátky na tu klasickou.

Výstřižek

Máte už svojí ledvinku?Hip bag? Shoulder bag? Belt bag? Pokud vás tato praktická taška stále obchází, dlouho neotálejte - je tu jedna od Polaru a plným kapsát může odzvonit!

24

 

Polar vás oblékne od hlavy až k patě! Celý outfit završíte ponožky Happy Sad ve třech barevných kombinacích. Černé, fialové a narůžovělé.

25

 

PODIVEJTE SE NA CELOU KOLEKCI POLAR