Seznamte se s Champion!

1910

Rochester, NY, U.S.A.

V roce 1919 založili bratři Feinbloomovi společnost nesoucí název CHAMPION.

champion1919

 

1920 - 1930

Champion začíná oblékat mužstvo z Michigenské státní univerzity. Vysokou kvalitu tepláků a mikin si trenéři z Michigenu nemohli vynachválit a oblečení Champion doporučovali svým kolegům napříč Spojenými státy. Díky skvělé reputaci se oblečení rozšířilo na univerzity po celé U.S.A.

1920

 

1930 - 1940

V roce 1930 byla společnost přejmenována na Champion Knitting Mills, která byla známa především pro své mikiny, trička a sportovní ponožky a nesměla chybět na žádné americké univerzitě.

Ve svých začátcích vyráběli také vlněné spodní prádlo, které chránilo dělníky před mrazem. Oblíbenost funkčních podvlíkaček neznala konců a toho si všimla i americká vláda, která je nakoupila pro svou armádu.

champion1930_2

 

1940 - 1950

V těchto letech se na štítcích Champion Knitwear Company objevovalo logo běžícího člověka k cílové čáře.

V sedmedesátých a osmdesátých letech se začalo na štítcích objevovat klasické červené a modré písmeno na bílém pozadí.

champion1940

 

1950 - 1960

Proběhl redesign loga do podoby, kterou známe dnes. Charakteristické "C" se stalo synonymem pro značku Champion.

champion1950

 

Technologie REVERSE WEAVE

V roce 1934 přišel Champion s unikátní technologií tkaní, které se provádí ve svislém směru na místo podélného.

S touto myšlenkou přišeli američtí trenéři, které už nebavilo to, že se různé druhy oblečení nemůžou prát dohromady bez rizika, že se oblečení smrskne nebo jinak poškodí. Tato technologie brání smršťování a vytahávání materiálu a zároveň podporuje jeho nemačkavost.

Technologie Reverse weave je jednoduše rozpoznatelná - všiměte si dvou postranních pruhů na mikině nebo manžet u rukávů a krku. Tato technologie je využita i na dolní části mikiny a slouží k tomu, aby precizně odváděla pot a zároveň udržela tělo v maximálním komfortu.

Technologie je natolik unikátní, že si ji Champion nechal i patentovat.

champion rewearse weave

 

1970 - 1980

Champion dobívá svět díky své kreativitě a jedinečným materiálům, které milují atleti po celém světě. Byla vytvořena mikina s kapucí, která měla zabránit prochladnutí mezi hracím časem nebo tréninkem.

Champion jako první přišel s výrobou oboustranných triček a jako první vyvinuli "prodyšnou" nylonovou síťovinu, která se stala základním kamenem pro basketbalové dresy.

1970

 

1970 - 1980

Champion se vyšvihl na přední pozici distributora sportovního oblečení pro americký sport a to díky tomu, že se stal oficiálním dodavatelem všech 27 týmů Národní basketbalové asocialce (NBA).

1990

 

2000 - 2012
Uplynulo šedesát let od patentování technologie Reverse Weave a legenda Champion se dostává i do Evropy. To na sebe nenechalo dlouho čekat a značka Champion se těšila velkému zájmu z oblasti fashion a streetwear ovlivněný hudební scénou v 90. letech.

2000

 

2015

Champion už není výsadou jen sportovců, ale své místo nalezl i v oblasti street fashion. Značku Champion si oblíbily i módní ikony jako je Selena Gomez, Kendal Jenner, Kourtney Kardashian a spousty blogerek a blogerů.

Pokud máte rádi 90s módu, Champion si zamilujete!

Legendární "C" zažívá renesanci a pamatujte, že soutěžících může být mnoho, ale šampion jen jeden!

2015