Polar Skate Co. 2017

Když se spojí dvě skandinávské značky z malého města Malmö ve Švédsku, nemůže z toho vzejít nic špatného.

tresbien_polar_7

Très Bien založil Hannes a Simon Hogemanem jako obchod s pánskou módou v malém městě Malmö ve Švédsku. V průběhu let se Hogemans postaral o novou vlnu ve skandinávské módě díky distribuci značek jako Acne Studios, Nike, Adidas nebo indie značky jako Palace, Dime a Polar Skate Co.

tresbien_polar_2

Polar Skate Co. je nezávislá skate značka, které rovněž pochází z města Malmö. Zakladatelem je legenda švédské skate scény Pontus Alv. Alv je dobře známí pro svůj zápal pro umění a své nevšední představy vnáší do jedinečné grafiky.

polar-skate-co-2017-fall-winter-hbx-6

Kde jinde mohl vzniknout nápad spolupráce mezi Alvem a Hogemansem než v hospodě. Zpočátku byl Pontus trochu skeptický, zda se Polar hodí do jejich obchodu, ale zákazníci si okamžitě našli k této unikátní značce cestu. Vize kolaborace Très Bien vs Polar na sebe nenechala dlouho čekat.

polar-skate-co-2017-fall-winter-hbx-9

Cílem bylo propojení některých typických prvků Très Bien s vibracemi Polaru, což nebylo vůbec těžké. Díky jejich podobnému základu se jejich spolupráce odvíjela přirozenou cestou.

"Když jsem navrhoval designy, celou dobu jsem měl v hlavě jezdce Paula Grunda a Romana Gonzalese se kterými se udělá finální lookbook."

tresbien_polar_8

Alv tradičně požádal jezdce Dane Brady, aby vytvořil designy triček a desek. Alv s oblibou zapojuje jezdce do tvorby kolekcí. Jezdci do kolekcí vlkádají svou osobní individualitu a jsou hrdí na své umělecké počiny.

Designy se nesou na vlně 70`s a Hannes tvrdí, že tým Polar je ten nejstylovější a je opravdu jednoduché pro ně tvořit, nebrání se žádným inovacím a designům.

polar-skate-co-2017-fall-winter-hbx-5

Très Bien x Polar vznikl i pro non-skejtry. Ačkoliv je Pontus bývalý profi jezdec, rád tvoří oblečení i pro lidi, kteří na skateboardu nejezdí a jen je baví být součástí skate scény pouze prostřednictvím oblečení.

 

Pro zachování té nejvyšší kvality materiálu Polar přesunul svou výrobu zpět do Evropy. A je to hodně cítit! Prémiová bavlna si vás omotá okolo prstu a můžeme vám slíbit, že kvalitnější kousek ve své skříni nenajdete!