Pět nezávislých skate značek, které vás budou bavit!

blog obrázek indie značky

 

Velké korporace chtějí udávat myšlenkový i společenský diktát o tom, co máme nosit, jak se máme chovat a co za sporty máme dělat. Tato problematika se nevyhula ani skateboardingu. Východiskem jsou malé značky, které vlastní skejťáci a mají přehled o skate scéně a lidech, kteří se v ní pohybují.

 

Velký hráči jako Nike nebo Adidas vstoupili do skateboardingu - jeho popularita neustále stoupala nikoli na lokální úrovni, ale na celosvětové. Každá mince má dvě strany, velké korporace do skateboardingu přinesly mnohá pozitiva, ale i negativa.

 

Kořeny skateboardingu vychází z jedinečné kultury, která může přežít pouze na čisté lásce. Jsme rádi, že se malé firmy v čele s bývalými pro ridery vzepřeli a snaží se dělat věci po svém.

gilbertcrockett_ollie_seattlewa

 

Je skvělé, že mnozí z vás neberou skate pouze jako dřevěnou věc s trucky a kolečky. Záleží vám na detailu jako je tvar, grafika, inspirující příběh značky, týmový jezdci. Spojení všech těchto aspektů vytváří unikátní nezávislé značky, které se liší od ostatních svou originalitou.

 

mother copy

 

 

POJĎME SI PŘEDSTAVIT PÁR NEZÁVISLÝCH SKATE ZNAČEK, KTERÉ MAJÍ ČESTNÉ MÍSTO I NA NAŠEM WEBU

 

 

Welcome Skateboards

Pro značku Welcome Skateboards je typický jejich jedinečný tvar skateboardů a jejich mysteriozní aura, která se vznáší nad celým týmem. Welcome Skateboards se objevil v roce 2010 a dnes zaujímá přední místo mezi zavedenými skate značkami. Podle zakladatele Jasona Celaya ve vás musí tahle značka vyvolat něco mocného - což můžeme potvrdit. Přečtěte si více o naší značce Welcome Skateboards.

WelcomeNewArrivals-510x191 copy

welcome-thrasher-ad-december-2014

 

Polar Skate Co.

Švédský Polar je další značka, která se řadí do nezávislých skate brandů. Nejedná se sice už o žádnou no-name značku, ale i přes svou oblíbenost a popularitu si zachovává stále svou autentickou tvář, kterou ji vtiskl bývalý pro jezdec Pontus Alv.

Pontus je znýmý kreativec, který je skvělým ilustrátorem, filmařem, editorem a hlavně skejťákem, kterému není skate scéna lhostejná. Podporuje a vytváří DIY spoty jako je  jeho oblíbený TRAIN BANKS. Polar svou kreativitou daleko předčí ostatní skate značky. S pomocí umělce Stefana Naranice se značka rychle vyhoupla na žebříčku popularity a každá jejich deska je unikátní mistrovské dílo, které by mohlo vyset v těch nejlepších galerií. Přečtěte si více o značce Polar Skate Co.

shinback1

 

Quasi

Skate značka Quasi se původně jmenovala Mother Skateboards, ale kvůli soudním tahanicím o název Mother se značka raději přejmenovala na Quasi Skateboards. Psychadelická grafika a abstraktní design - tak by mohla znít charakteristika skateboardů, které jsou jedny z nejestetičtějších a nejpropracovanějších. Nesmíme zapomenout i na jejich tým, který se může pochlubit jmény jako Jake Johnson, Tyler Bledsoe nebo Gilbert Crockett. Pokud máte rádi tyto jezdce, Quasi musíte milovat!

quasiheader

quasi skateboards

 

Poetic Collective

Ve švédském městě Malmö se jen daří originálním skate značkám. Důkazem toho je nejen Polar, ale i svěží vítr s názvem Poetic Collectvie. Tato značka byla nominována mezi čtyři nejlepší evropské skate značky a to právem!

Charakteristický prvek, který se nese napříč značkou je minimalismus a inspirativnost. Poetic tvoří přesně ta videa, po jejich shlédnutí berete do ruky skejt a s maximálním zapálením vyrážíte do ulic. Přečtěte si více o značce Poetic.

poetic-collective-movements-3

 

National Skateboard

Charakteristické brick logo patří londýnské značce National Skateboard. National Skateboard tvoří silný tým se jmény jako Neil Smith, Tom Harrison, Josh Young, Vaughan Jones, Tom Tanner, David Mackey a Danijel Stankovic.

The national skateboard

 

 

Další značky nesoucí odkaz původního skateboardignu jsou například

Butter Goods

butterlook13

 

IsleSkateboards

Oliver-Laric-Sleeping-Boy-2016

 

 

Pizza Skateboards 

Pizza skateboards desky

 

Pass Port

Screen-Shot-2015-03-23-at-12.07.24-pm