Máme desky Polar Skateboards!

SAM-ASHLEY-Oskar_970x400 copy

 

 

Polar Skate patří k jedné z nejlepších značek skateboardů a jejich oblečení nezůstává pozadu. Polar je proslulý svým smyslem pro detail, který ho proslavil po celém světě. Každý jejich skateboard nebo kus oblečení je jedinečné svým designem a stylem.

hjalteskate4

 

V posledních několika letech se na scéně neobjevila tak silná a kreativní značka jako je právě Polar Skateboards. Ať se jedná o skate desky, trička s dlouhým a krátkým rukávem, mikiny, bundy, kšiltovky, zimní čepice nebo jejich ikonické jeany. Nezaměnitelný styl, nekonečná kreativita a vysoká kvalita - tak by se Polar dal charakterizovat.

oskiskate4

 

Za značkou nestojí žádný naškrobený manažer, ale bývalý pro jezdec Pontus Alv, který byl léta pod značkou Mad Circle a Cliché. V roce 2003 ukončuje spolupráci s Cliché a vrací se do svého rodného města Malmö ve Švédsku. Slavný skejťák Pontus  si delší dobu pohrával s filmařskou myšlenkou a vytvořil dva filmy "Strongest of the Strange" a "In Search of the Miraculous", kde presentuje svůj osobní pohled na skateboarding.

Polar skate co

 

"Mým hlavním cílem bylo udělat film, kde bych definoval co je skateboarding a jak ho vnímám. Poprvé v mé kariáře chci ukázat lidem, kdo opravdu jsem a v co věřím a za čím si stojím." - Pontus Alv

 

Vedle filmařiny, skejtování a stříhání videí ze svých projektů tvoří neúnavný Pontus řadu DIY spotů po celém městě Malmö - nejznámější je Train Banks.

Pontus ALv Malmo Train Banks

 

V roce 2011 se multitalentový jezdec rozhodl investovat všechnu svou energii do vytvoření vlastní značky Polar Skateboards. To co začínalo jako lokální projekt se rychle rozrostlo do světového podvědomí. Rychlé popularitě přispěli i videa "The Polar Skate Co. Promo" a "No Complies & Wallrides+shuvits" a to mělo za důsledek obrovský vliv na celou skate scénu - všichni se inspirovali ať už triky nebo výstavbou vlastních DIY spotů.

tresbien_polar_7

 

Polar stále inovuje a rozvýjí svůj design na kterém spolupracuje s umělci jako je Jacob Ovgren, Stefan Narancic a dvojka Tynan Kerr a Andrew Mazorol tvořící pod názvem AMTK. Je pokaždé velké dilama, zda si užít grafiku desk na zdi, nebo ve skateparku. Polar je jedinečná značka s obrovským charizma, které nenásilně zachycuje ducha z 90s let.

Desky jsou vyrobené ze sedmi vrstev kanadského javoru a jsou spojené epoxidovou pryskyřicí, což ručí za maximální odolnost a neměnnost tvaru. 

 

tresbien_polar_2

 

Je jasně čitelné, že kolekce od Polaru jsou jako ztvořené pro ulici a značku reprezentuje sehraný tým. Součástí týmu je například Hjalte Halberg s největším stylem a technikou jako bůh, Aaron Harrington odkojený na new yorském streetu, Roman Gonzales, Dane Brady a nakonec samotný Pontus Alv. Kompletní tým jste mohli zaznamenat ve filmu "I Like It Here Inside My Mind, Do not Wake Me This Time".

 

Polar si stále drží svůj styl a věříme, že ještě dlouho držet bude.