Hélas Caps

Hélas-Skate

 

Viva la France! Francouzká značka Hélas Caps se oficiálně zařadila do našich legií. Za značkou Hélas Caps stojí tři jezdci Lucas Puig, Clement Bruner a Stephan Khu, kteří ji založili v roce 2011. Jako každej geniální nápad Hélas vznikl po propařené noci. Hélas byla původně značka, která se zaměřovala pouze na kšiltovky a v překladu znamená "Bohužel" a TO "bohužel" se děje pokaždý když prší. Teď je jasné i jejich ikonické logo deštníku. Hélas žádný "bohužel" nezažívá, naopak. Stala se jednou z nejrychle rostoucích skate značek. Ohledně samotného názvu už vznikají skoro legendy. Jednu z nich je že název Hélas je z písničky "Touch the Horizon" od francouzského rappera Oxmo Puccino. V hlavách zakladatelů probíhal brainstorming ohledně potencionálního názvu a na pozadí hrála tahle píseň. Oxmo zašeptal Lucasovi do ucha Hélas a bylo vyřešeno.

Hélas-Skate-Caps

 

Pro ty, kteří hledají hlubší smysl má Hélas taky odpověď. Deštník je obvykle jediný doplněk, který nosíte nad hlavou - stejně tak jako kšiltovku a tak trochu vzdává holt anglickému počasí. Zkrátka každej si může odnést příběh jakej chce. A o tom přesně je skate značka Hélas - dělat si věci po svým.

Skate značka Hélas

Hélas Caps vychází ze zlaté éry 90. let a hlavní inspiraci čerpá z póla a tenisu. Geniálně kombinují jednoduchost, důraz na detail a neformálost. Stejně jako značka roste i úspěšně Hélas tým, který má jména jako Jesus Fernandez, Flo Mirtain, Javier Sarmiento, Thierry Gormit, Alex House. V týmu je i český jezdec Marek Zápražný. Pokud máš rád vintage feel vycházející z doby, kdy skateboarding zažíval nejlepší éru - Hélas Cap ti to spolehlivě zprostředkuje.