Bylo nebylo Welcome Skateboards

stažený soubor (3)

Welcome se zrodil z lásky ke skateboardignu a z touhy nakopnout tuto upadající subkulturu a vnést do ní svěží vítr. Z celého srdce milují kreativitu a individualitu, kterou ve skateboardingu jako takovém začali postrádat.

 

 JAK TO ZAČALO

Vše začalo v roce 2010, kdy se parta kámošů v čele s Jasonem Celayam, Ministrem magie, rozhodli dělat věci jinak a po svém, což u nich přetrvává do dnešních dnů.

logan_lara_beanplant_polejam-copy-620x795

 

"WELCOME DESATERO"

 

Jason má rád okultismus a různé čáry, proto si vytvořil jakési přikázání, které by měli všechny skate společnosti dodržovat! (Samozřejmostí je jít každou neděli do místního skateparku!)

"Věříme, že skateboardingové společnosti by měli vytvářet desky, které jsou součástí dané značky souběžně s jejich grafikou a logem."

 

"Stojíme si za tím, že společnosti by se měli více starat o kvalitu a funkčnost svých desek a být si 100% jistý, že každý jejich tvar je správný!"

 

"Věříme, že grafika by měla nést nějakou myšlenku, poselství a být autentická. Každá grafika na desce nebo oblečení by měla o něčem vypovídat a odvyprávět svůj příběh bez jediného slova! Kolem takové grafiky jen stěží projedeš bez povšimnutí."

 

"Věříme, že skejtovej tým by neměl být o vytváření sbírky těch statisticky nebo technicky nejlepších jezdců, měla by tam vládnout pohoda a rodinná atmosféra, která nestírá individualitu. Při pohledu na naše videa chceme, aby jsi vzal skejt a s nadšením vyrazil jezdit!"

 

"Věříme, že skateboarding je forma umění a ti co dělají desky by k tomu tak měli i přistupovat."

 

Jestli se s výše napsaným ztotožňujete, pak jste Welcome!

 images

ROZHOVOR

Pro shop The Boardr vznikl rozhovor s ministrem magie Jasonem Celayaem.

 

Měl si před Welcome nějaké předchozí zkušenosti s byznysem?

 

"Jsem docela zběhlý v magii, takže je to určitě výhoda před ostatními kluky, kteří se snaží dělat byznys s obchodními a marketingovými zkušenostmi."

 

Kdy jste začali?

 

"Začal jsem koncem roku 2009 s $2,000 bez investorů nebo půjček...skutečně nezávisle. Je to vtipné, protože lidé jsou zvyklí na profi "začínající" společnosti do kterých nějaký investor naleje peníze a hned mají svou reklamu v časopisech a jsou v obchodech po celém světě (což je pro ně skvělé). Nicméně, tohle není pro nás. Čekali jsme do doby, než nás obchody oslovili sami, což nás mnozí považují za blázny a myslí si, že prostě nechceme, aby se naše věci prodávali v jejich obchodech."

 

Proč si s tím začal?

 

"Nakonec to všechno začalo protože tu neexistovala ani jedna společnost, která by nabízela desky podle mých představ nebo tým, ke kterému bych měl nějaký vztah. Ale to vůbec nebylo v plánu.  Se Sharipem jsem nakresli tvar desky a strašně jsem si přál, aby byla funkční (nebyl to cruiser a ani old school deska). Můj kámoš Nolan byl nadšený a mým cílem bylo prodat dostatek desek, abych mohl poskytnout Shanovi, Nolanovi a mě desky zadarmo. Vytvořili jsme si blog o tom jak nám to jde. Začal jsem vymýšlet různé tvary, které by byly co nejvíce funkční. Předcházelo hodně pokusů a omylů, než se to povedlo.Nyní se téměř vymyká od mainstreamového tvaru desky. Fakt žijeme v bublině a nezajímá nás, co dělají ostatní. Prostě chceme být jen skvělý v tom, co děláme."

 

Kdo je v týmu?

 

"Rozhodně jsme parta kámošů nežli "Tým", který byl sestaven pro propagaci některé značky."

Nolan Johnson (Noly)

Chris Milic (Mango)

Logan Devlin (Loggie)

Logan Lara (Loglar)

Daniel Vargas (Dvargs)

Ryan Lay (Punchy)

Erick Winkowski

Mark McCoy (Marky Numbers)

Kody Karnahan

Brandon Perelson

Nora Vasconcellos

Sam Cole

Lukas Miller

 

Co za radu bys dal tvému mladšímu a méně zkušenějšímu JÁ s nynějšími zkušenostmi, který chce založit společnost?

 

"Čau Jasone. Nezakládej skateboardovou společnost. Je s tím hodně práce. Prostě si jen jezdi na skejtu a svý čmáranice ukazuj kámošům."

 

Kdyby si mohl něco změnit na skateboardingovém průmyslu, co by to bylo?

 

"Nic. Myslím si, že je to skvělý. V dnešní době si každý najde to své. Myslím si, že bylo dobrý, kdyby média byla méně ovlivněna reklamou, ale webové stránky jako je Jenkem a jiné jsou přirozené. Ještě jednou, vznikli jsme díky tomu, že jsme nezapadali do mediálního obrazu a média nás odmítali, měl bych jim vlastně poděkovat."

 

Jaká je nyní podle tebe nejlepší cesta prodeje? Sociální sítě?Tradiční reklamy? Nadupaný tým? Přijít s novým produktem? Nebo kombinace všeho?

 

"Být opravdu jiný, ale co to dneska je? Myslím si, že je zábavné, jak se od sebe "odlišují" skateboardové společnosti a to jen logem a videem a to je celé. Každý jezdí skvěle, takže vlastně nic výjimečného."

 

CO U NÁS MŮŽETE NAJÍT

 

U nás najdete trička, mikiny a kšiltovky od této magické značky. 

 

Tričko Welcome Latin Talisman nesoucí na zádech typické logo této značky.

welcome-skateboards-latin-talisman-skate-

 

Nebo tričko Welcome Goodbye Horses.

42056697_003_h

Nebo mikina Welcome Daveramus.

727035

Nebo tričko Welcome Audrey.

welcome-skateboards-audrey-longsleeve-t-shirt-black-p32614-80817_image