Bylo nebylo RIP and DIP

        Rip and Dip není jedna z těch značek, ve který se Kanye prošel, když šel vynést koš a po půlročním hypu už o ní nikdo neví. Rip and Dip je důkazem, že i malá značka se dokáže vyšvihnout do první ligy streetwearu, ale nic není zadarmo a samo se to nikdy neudělá!

large

 

Jak to začalo

Vše začalo na skate kempu v Los Angeles, kde byl i Rayen O`Connor se svými kámoši, kteří chtěli shredit v pořádných hadrech a ne v táborovém "stejnokroji". Rayen si na svou desku a tričko napsal RIPNDIP. U ostatních to zvedlo vlnu nadšení a všichni chtěli stejné nápisy - RIP and DIP tak odstartoval svůj neoficiální label.

 

DSC_1528

 

Rayen věřil, že RipnDip má budoucnost a jen co se vrátil z kempu, koupil si sítotisk a v garáži u své matky začal ručně vyrábět trička s nápisem Rip and Dip. S těmito tričky objížděli lokální skate parky a rozdávali je skejťákům. Všichni se po tričkách mohli utlouct. Zájem byl tak masivní, že Rayena už začali bolet ze sítotisku ruce a rozhodli se výrobu rozjet ve velkém.

 

První úspěchy x první pop up store

Následovalo rozhodnutí otevřít první obchod a kde jinde než v Hollywoodu, LA. Rayen by si ani ve snu nepomyslel, že to může dotáhnout až tak daleko. Ale to by nebyla Amerika - továrna na sny! Rayen a jeho kámoši berou RipnDip jako obrovský dar, a taky k němu tak přistupují! Nemluví o tom jako o práci, ale o svém koníčku. I v současné době kdy značka zažívá obrovský hype za ní stojí jen malá skupina lidí, která funguje téměř jako rodina a je pro ně důležité se u toho hlavně bavit jako na začátku. Je to banda kámošů, kteří mají mnoho společného. Spolu skejtujou, chodí na mejdany a všichni mají rádi číči. Jen málokterý label tohle dokáže, ale RipNdip zná to tajemství!

ripanddip

výběr grafiky byl zásadním krokem

 

Svou tvorbu chtěli posunout dál. Cítili potřebu, že už je nenaplňuje tisknout jen nápisy na trička a proto vymýšleli nové grafiky. Zdálo se jim, že s ničím originálním už nemůžou přijít - všechno už je dávno vymyšlené. Oslovili mladého grafika Jamiho Lemperle z New Yorku a nestačili se divit. Jamie vytvořil celou podobu labelu tak jak ji známe dnes a nemůže si vynachválit tuto spolupráci, která je založena na absolutní svobodě. Důmyslná grafika nabitá ostrovtipem a nadsázkou je silně návykovou záležitostí. Rayen si neláme hlavu nad tím do jaké kategorie ho škatulkují - jestli je to streetwear nebo cokoliv jiného. Jeho prioritou je tvořit oblečení v co nejvyšší kvalitě a nejlepších designech.  Jestli ho škatulkují do streetwear fashion, je mu jedno.

Rip-n-Dip-Lookbook-2-Rip-n-Dip-Lookbook-4-23_DarienBrown_Texas_photoPAPKE

 

Zajímavosti

  • Rip and Dip vznikl v roce 2009 v Orlandu
  • Co znamená RIP and DIP - představte si situaci, že jezdíte s kámošema na spotu, kde by jste asi jezdit neměli, chystáte se dát brutální trik a najednou se k vám žene sekuriťák. Rychle to dáte a jedete pryč a to je RIP and DIP!! Tento slovní obrat se může používat na ledasco například na sex a jiný srandy kde se dá rychle utéct!
  • První Pop up vznikl v Hollywoodu v LA

       stažený soubor_1

 

  • Jejich kočka se jmenuje Lord Nermal, protože tak v mládí Ryan O`Connor s kámoši nazýval sousedovy toulavý kočky. Pokaždé když na ně volali, tak se jen arogantně otočili bez sebemenšího zájmu

Spring_2017_online_apparel_0036_RND1423_large

 

 

  • Zakladatel Ryan je alergický na kočky

images

 

 

Ripndip_1-600x400

 

  • Japonsko má figurku kočky Maneki Neko, která máváním přináší štěstí, RIPnDIP má sošku fakujícího Lorda Nermala, keréhoho drží Panna Marie

Ripndip_2-600x400

 

  • Vytvořili pin, jak Lord Nermal drží banán, který vytvořil Andy Warhol pro přebal desky pro kapelu Velvet Underground

Ripndip_8

 

  • Jejich Pop upy nelze přehlédnout, přes celou budovu je rozvalený Lord Nermal

ripndip-pop-up-shop-nyc-00_1

 

  • Lord Nermal má parťáka Lorda Aliena, který je stejně nevychovaný

Korean-Hunting-Influx-Of-Men-Women-Spoof-Alien-Stars-ET-Wear-Double-Sided-Printing-Fisherman-Justin_148f932b-261a-4e65-a5c3-7be58471e089_1024x1024

 

  • Každou neděli si v newyorském Pop upu můžete nechat vykérovat Lorda Nermala zadarmo

CddTe_wUkAAhO1f

 

 

U nás můžete nají třeba mikinu All Hailkde Lord Nermal s blaženým výrazem"vyfákne" své fanatické číči.

rip and dip all hail

 

 

Nebo tričko s Lordem Alienem, který pro vás má v náprsní kapse dáreček.

instagramRip

 

A tričko s dlouhým rukávem, na kterém je Muhommad Ollie.

Muhamed%20Ollie%20Rip%20and%20Dip