HOT Chocolate

Chocolate Skateboards se zrodil na jaře roku 1994 kde jinde než ve měste Torrance v Kalifornii. Chocolate zaručeně poznáte podle ikonického loga - nápisu Chocolate!

5502330bd74b864af2b05fa125051643

Jejich hard gear je nepřekonatelný. Každý javorový strom se chce reinkarnovat v desku Chocolate, která se skládá ze sedmi vrstev javorového dřeva, což zaručuje její extrémní odolnost.Výmečná je nejen jejich funkcionalita, ale i grafické zpracování, které má zejména na svědomí Evan Hecox.

Evan Hecox se řadí mezi top umělce na skateboardingové scéně.

evanhecox1

Je dlouholetým uměleckým ředitelem pro Chocolate Skateboards a jeho unikátní styl definuje tuto značku už 23 let. V krátkometrážním dokumentu "Dress Code" nás Evan nechá nahlédnout do jeho procesu tvoření. Evan si libuje ve fotografování dechberoucích krajin, které používá jako předlohu pro své obrazy. Jeho styl je okamžitě rozpoznatelný.

 617601064_1280x720

 

Chocolate skateboards vznikl jako součást rodiny Girl Distribution, která má pod palcem další značky jako Girl Skateboards, Lakai Limited Footwear, Royal Trucks, Fourstar Clothing Co, Ruby Clothing a Crailtap 

chocolate

 

Tým Girl byl složený ze samých profi jezdců a Chocolate měl dát šanci mladým talentům. Původní tým byl složen z riderů jako je Keenan Milton, Brenes, Daniel Castillo, Paulo Diaz, Richard Mulder, Shamin Randle, Gabriel Rodriguez a Ben Sanchez.

zombies

V roce 1995 odchází Keenan Milton z Blind Skateboards a stává se součástí týmu Chocolate a vzniká první video "Las Nueve Vidas de Paco" jako španělský western s anglickými titulky.

 chocolate-skateboards-las-nueve-vidas-de-paco

 

V roce 1999 Chocolate vypouští do světa video "Chocolate Tour", "Se Habla Canuck" (2004), "Hot Chocolate" (2004) a "A Little Chunk of Chocolate" (2006)

Tým Chocolate se dále objevuje ve videích Girl s názvem "Goldfish" a "Yeah Right!”

 images

V roce 2014 ikonická značka Chocolate oslavila 20 let a k této příležitosti uspořádala výstavu v Art Share Gallery v Los Angeles, kde bylo k vidění více jak 200 skateboardů s designy, které mapují historické Chocolate desky.

stažený soubor (2)

 

Chocolate se vyznačuje skvělými grafikami desek, které byly podle časopisu Complex vybrány do top nejlepších designů devadesátkové éry jako třeba:

Mike York, který měl nejpřísnější 360 flipy a vznikla limitovaná edice desek "Chocolate Pow", která se blýskla ve videu Goldfish

Mike York

Keenan Milton byl neuvěřitelný skateboardista, který pocházel z New Yorku - proto se jeho deska jmenuje "Big Apple". Jeho video "Mouse" je skutečná chuťovka!

Keenan Milton

Na co šáhne umělec Evan Hecox se mění ve zlato a to i v případě desky, kterou navrhl pro ridera Paula Diaze

pf3s3vbeovw3mainujls

 

Na náš lehčí čokoládový drop se můžete těšit začátkem června, kde vám naservírujeme pár desek a trochu těch triček:)